LogiMAT 2020 odwołany z powodu zagrożenia koronawirusem

Zaplanowana na 10-12 marca br. 18. edycja targów LogiMAT została odwołana z powodu ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. LogiMAT 2021 odbędzie się w Stuttgarcie w dniach 9-11 marca 2021 r.

2020-02-10 12:53:49

Tegoroczne targi LogiMAT 2020 wypełnić miały całe centrum kongresowe Stuttgart Messe i przyciągnąć więcej wystawców niż kiedykolwiek wcześniej. Ponad 1650 firm z całego świata zadeklarowało obecność, aby zaprezentować swoje najnowsze innowacje w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych i inteligentnego zarządzania procesami. 

Jest to gorzkie, biorąc pod uwagę ogromne znaczenie LogiMAT Stuttgart dla globalnego przemysłu intralogistycznego. Odwołanie LogiMAT 2020 z powodu nieprzewidzianych okoliczności zewnętrznych jest bezprecedensowe w 18-letniej historii tego wydarzenia. Pomimo ogromnych wysiłków we współpracy z Messe Stuttgart nie udało nam się znaleźć późniejszego terminu na organizację imprezy w 2020 roku, dlatego z wielkim żalem zdecydowaliśmy się anulować LogiMAT 2020 - powiedział Christoph Huss, partner zarządzający EUROEXPO.

Planowano premiery

Firma PSB zapowiadała światową premierę Dynamic Fashion Warehouse. Nowo opracowane rozwiązanie dla branży modowej optymalnie łączy system transportu i technologię zawieszania towarów z nowym transportem. Dzięki wyjątkowym właściwościom systemu pod względem wydajności, gęstości przechowywania, skalowalności i elastyczności, opatentowana koncepcja ustanawia standardy w zakresie automatycznego przechowywania towarów wiszących, a także otwiera zupełnie nowe scenariusze użytkowania.

Według producenta nowe rozwiązanie charakteryzuje się wzrostem wydajności o 700% i wyższą o 25% gęstością magazynów w porównaniu z dotychczasowymi automatycznymi magazynami. Nowa koncepcja może być również wykorzystana do ekonomicznej automatyzacji zadań magazynowych dla małych i średnich firm. 

Holenderska firma Inther Group jest pierwszym holenderskim i jednym z trzech na świecie integratorów systemów logistycznych, który wprowadził na rynek system A-Frame. To technologia kompletacji artykułów, która jest szeroko stosowana w farmacji, a na targach miała zostać zaprezentowana jej nowa wersja. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się przy zamówieniach o dużej objętości, które składają się z małych, szybko rotujących przedmiotów w podobnych opakowaniach, takich jak pudełka apteczne, kosmetyki, tytoń i małe artykuły biurowe. Rama A firmy Inther wyróżnia się wysoką elastycznością; kanały produktów są regulowane, dzięki czemu dwie kolumny opakowań mogą zmieścić się w jednym dozowniku. Inteligentne wyrzutniki zapewniają w pełni automatyczną, bezpieczną i szybką kompletację produktów. Specjalny czujnik oblicza również wysokość, a tym samym liczbę artykułów w kolumnie, monitorując stan zapasów produktów. 

Oprócz manipulatora INDEVA Liftronic® Easy-6 Scaglia INDEVA, dostawca wewnętrznych rozwiązań w zakresie transportu i intralogistyki, przedstawić miała pierwszy na świecie w 100% elastyczny manipulator. Został on zaprojektowany z myślą o mobilności. Użytkownik może więc używać go w dowolnym miejscu w magazynie. W tym celu sam może wybrać odpowiedni nośnik dla urządzenia. Nowe rozwiązanie Scaglia INDEVA może być również stosowane z różnymi wózkami przemysłowymi. 

Firma KAUP GmbH & Co. KG zaprezentować miała np. kilka pionierskich produktów w dziedzinie zacisków wielkopowierzchniowych do wózków widłowych. System KAUP „Smart Load Control” to opatentowany, inteligentny system, który reguluje siłę zacisku w zależności od obciążenia. Cel stanowi wygenerowanie tylko takiej siły zaciskającej, jaka jest naprawdę konieczna. System opiera się na informacjach o ciężarze, a nie na wymiarach ładunku. Dzięki temu nie jest wymagana ani wcześniejsza definicja siły zaciskającej, ani interwencja kierowcy wózka widłowego, ponieważ „Smart Load Control” określa ciężar, który ma być transportowany na początku każdego procesu transportowego, i dostosowuje niezbędną siłę mocowania do ciężaru. W ten sposób zawsze gwarantuje bezawaryjną obsługę towarów, a także umożliwia wyższe prędkości otwierania i zamykania oraz oszczędność energii do 30%. Jako jedyny na rynku system zacisków „Smart Load Control” działa autonomicznie i bez ingerencji w układ hydrauliczny wózka widłowego.

Aplikacja cobota paletyzującego ES Cobot od polskiego integratora Europa Systems to kolejna światowa premiera planowana na LogiMAT 2020 w Stutgarcie. Coboty, czyli roboty kolaboracyjne, wspierają pracowników w realizacji procesów przemysłowych i odciążają ich w zadaniach monotonnych oraz niebezpiecznych. Urządzenia te wyróżnia kompaktowa budowa, funkcjonalność, bezpieczeństwo użytkowania i łatwość programowania i eksploatacji. ES Cobot to kompaktowy, energooszczędny i łatwy w obsłudze paletyzer, pracujący 24 h na dobę. Doskonale sprawdzi się w ograniczonej przestrzeni produkcyjnej, zapewniając wysoką elastyczność konfiguracji posadowienia systemu. Zwarta i modułowa budowa umożliwia szybką instalację i uruchomienie aplikacji paletyzacji wraz z możliwością prostej i szybkiej relokacji posadowienia systemu dzięki mobilnej platformie paletyzera. 

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: