Dział: ZARZĄDZANIE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Odpowiedzialność za wykroczenia związane z powierzeniem nielegalnego zatrudnienia cudzoziemcom. Kara grzywny za nielegalne zatrudnienie

Cudzoziemiec nielegalnie wykonujący pracę to cudzoziemiec nieuprawniony do jej wykonywania w rozumieniu art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (dalej: „ustawa o promocji zatrudnienia”) lub niemający odpowiedniego zezwolenia na pracę, niezwolniony na podstawie przepisów szczególnych z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę lub którego podstawa pobytu nie uprawnia do wykonywania pracy.

Czytaj więcej

AI nie stanowi zagrożenia dla miejsc pracy. Technologia pomoże rozwinąć umiejętności zawodowe

Rozwój AI może prowadzić do automatyzacji i zastępowania pracowników w wielu sektorach, bowiem roboty i algorytmy wykonują zadania szybciej i precyzyjniej. Równocześnie powstaną nowe miejsca pracy. Wyzwanie polega na znalezieniu sposobów, aby zapewnić zrównoważony rozwój gospodarczy, innowacyjność i sprawiedliwość społeczną.

Czytaj więcej

Przed czym chroni listwa antyprzepięciowa?

W dzisiejszym świecie pełnym elektroniki i urządzeń elektrycznych ochrona przed przepięciami jest kluczowa. Listwa antyprzepięciowa to narzędzie, które pomaga zabezpieczyć nasze cenne urządzenia przed skokami napięcia i przepięciami w sieci elektrycznej. Ale przed czym dokładnie chroni nas ta przydatna przystawka?

Czytaj więcej

Outsourcing usług logistycznych: korzyści, wyzwania i efektywność - W jaki sposób wybrać optymalne rozwiązanie?

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu przedsiębiorstwa dążą do optymalizacji swoich procesów logistycznych, aby zmniejszyć koszty i zwiększyć efektywność. W tym celu coraz częściej decydują się na outsourcing usług logistycznych. W niniejszym artykule przedstawimy korzyści i wyzwania związane z outsourcingiem, a także omówimy kluczowe aspekty efektywnego zarządzania tym procesem.

Czytaj więcej

Programy dla logistyki 3PL - wsparcie w zarządzaniu magazynem multiklienckim

Oprogramowania dla operatorów logistycznych to wszechstronne narzędzia informatyczne, które usprawniają obsługę towaru należącego do różnych klientów oraz automatyzują komunikację w celu poprawy jakości oferowanych usług.

Czytaj więcej

Jakie korzyści dają wiaty fotowoltaiczne nad parkingami? Analiza SPIE Building Solutions - Parki magazynowe w Polsce rozważają inwestycje w wiaty fotowoltaiczne

Od stycznia tego roku we Francji obowiązują przepisy, które nakazują wyposażenie parkingów w tzw. carporty, czyli wiaty fotowoltaiczne. Docelowo mają zapewnić aż 11 GW mocy zainstalowanej w skali kraju. Budową takich instalacji interesują się też polskie parki logistyczne. Parking na ok. 500–1000 samochodów ma potencjał do produkcji słonecznej energii, która w 3/4 zaspokoi potrzeby obiektu.

Czytaj więcej

Polska branża TSL tworzy 5,7% PKB i jest liderem wśród krajów UE. Polski Instytut Ekonomiczny – wywiad

– TSL to jedna z czołowych branż polskiej gospodarki, a pracownicy transportu i gospodarki magazynowej to trzecia, po handlu i edukacji, największa grupa zawodowa w sektorze usług – podkreśla Paweł Leszczyński, kierownik zespołu strategii w Polskim Instytucie Ekonomicznym, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Controlling w logistyce. Jak ograniczyć koszty w logistyce?

Controlling to funkcja zarządzania, która odpowiada za planowanie, koordynowanie, kontrolowanie i korygowanie działań przedsiębiorstwa w celu osiągnięcia jego celów. W praktyce oznacza to m.in. zbieranie i analizowanie danych finansowych i operacyjnych, opracowywanie raportów i prognoz, tworzenie strategii i planów działania, nadzorowanie realizacji projektów, weryfikowanie wyników, a także podejmowanie decyzji dotyczących alokacji zasobów. Trudno zatem wyobrazić sobie do jego prowadzenia lepsze miejsce niż logistyka.

Czytaj więcej

Automatyzacja procesów logistycznych. Nowoczesne systemy transportu i składowania

Automatyzacja w logistyce staje się coraz powszechniejsza. Jakie rozwiązania technologiczne pozwalają zautomatyzować dany proces? Czy to niesie same korzyści i czy można automatyzację zastosować w każdym procesie? W tym artykule staramy się przybliżyć zagadnienie automatyzacji i odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj więcej

Wojna nie pozwala na sprawną logistykę, zakłóca łańcuch dostaw

– Zerwane łańcuchy dostaw i wzrost cen frachtu przekładają się na wzrost cen nowych samochodów. Dziś nie jesteśmy w stanie oszacować tych kosztów, dlatego że rosną one niemal bez przerwy i w bardzo różnych obszarach – narzeka Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Łańcuchy dostaw w neoświecie – czy rzeczywiście czeka nas ich skrócenie?

Niedawne zakłócenia w dostawach sprawiły, że kwestia ryzyka związanego z funkcjonowaniem globalnych łańcuchów dostaw (GSC – Global Supply Chain) znalazła się wśród najważniejszych tematów omawianych przez świat biznesu, polityki i środowisko akademickie, wywołując odczucia, że problemy byłyby mniej dotkliwe, gdyby GSC były krótsze, dostęp do rynków był bliższy, a rozwiązania były bardziej zdywersyfikowane. W opracowaniu Ryzyko a globalne łańcuchy dostaw. Co wiemy i co powinniśmy wiedzieć (Working Paper 29444 http://www.nber.org/papers/w29444, październik 2021) Richard Baldwin i Rebecca Freeman podejmują próbę oceny, czy takie podejście jest uzasadnione.

Czytaj więcej

7 pytań na 70. urodziny BCUBE. Rozmowa

Firmy logistyczne w ostatnim czasie napotykają wiele przeszkód, nie lada wyczynem jest sprostać rzeczywistości – a jednak jednej z nich udaje się tego dokonać, w dodatku w tym roku obchodzi siedemdziesiąte urodziny. O swoich początkach, rozwoju i sposobach na długowieczność, z Simone Grasso, Head of Automotive Worldwide i Członkiem Zarządu BCUBE S.p.A., rozmawia Wiktoria Pera.

Czytaj więcej