Nowy prezes zarządu ELOKON Polska

Holding ELOKON GmbH powołał Michała Makaruka na stanowisko nowego Prezesa Zarządu swojej spółki zależnej w Polsce. Michał Makaruk zajmie się wzmocnieniem pozycji ELOKON Polska, poszerzeniem zakresu produktów i usług firmy oraz promowaniem internacjonalizacji spółki w Europie Wschodniej.

2019-05-24 14:23:58

Niezmiernie się cieszę na myśl o tym ekscytującym zadaniu, jakim jest przyczynienie się do rentownego rozwoju spółki ELOKON Polska, firmy z bogatą tradycją, która jednocześnie patrzy w przyszłość. Nasz silny zespół i zrównoważony zakres produktów i usług, daje nam silną pozycję dla krajowego i międzynarodowego rozwoju na innowacyjnym rynku bezpieczeństwa maszyn i zautomatyzowanych rozwiązań. Zobowiązujemy się zapewnić naszym klientom optymalny poziom bezpieczeństwa pracowników i sprzętu przy jednoczesnej automatyzacji zakładów i maszyn. W związku ze wzrostem wagi innowacyjnego bezpieczeństwa i systemów wspomagających dla MHE w Polsce i Europie Wschodniej, naszym celem jest zwiększenie naszej roli także w tym sektorze – mówi Michał Makaruk.

Przed podjęciem pracy w firmie ELOKON, Michał Makaruk piastował różne czołowe stanowiska w zakresie sprzedaży, zarządzania projektami, produkcją i zarządzania operacyjnego u międzynarodowych dostawców opakowań oraz w firmach z branży motoryzacyjnej, w tym – przez kilka lat – w Niemczech. Michał Makaruk ukończył Mechanikę i Budowę maszyn na Politechnice Warszawskiej (studia magisterskie) oraz EMBA na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign.

Michał Makaruk wnosi do firmy wybitne doświadczenie w zakresie zarządzania. Wieloletnie doświadczenie Michała w zakresie zarządzania na szczeblu międzynarodowym, jak również jego kwalifikacje, stanowią świetne uzupełnienie specjalistycznej wiedzy naszej firmy. Mając go w zespole, będziemy w stanie jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować naszą ofertę rynkową do potrzeb naszych klientów – mówi Alexander Glasmacher, dyrektor zarządzający ELOKON Holding GmbH, spółki holdingowej Grupy ELOKON.

(Źródło: ELOKON)

ZNAJDŹ NAS: